Milliárdos értéket mentettek meg a Nefelával
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság SZOLGÁLTATÁS Somogyban hat új kezelő áll szolgálatba a Nefela dél-dunántúli jégeső-elhárítási egyesületnél. A három megyében működő szervezetnek tavaly – az aszályos év dacára – ötvenhat beavatkozása volt, s közel négymilliárd forint értéket mentettek meg.
– Újabb tagokat keresünk a hálózat működtetéséhez: jelenleg több mint 900 támogatója van a rendszernek – tájékoztatott Huszár István elnök. – A régióban 141 generátort üzemeltetünk, ebből hatvan Somogy megyében található.
A Hármas-hegyen javában tart a radar és a munkához szükséges speciális berendezések üzembe állítása. A kellő szinvonalú karbantartás, valamint az ellenőrzés után március 24-én szállítják ki a generátorokat. A jégeső-elhárítási idény majd május elejétől szeptember végéig tart.


