Másfél évtizedre vesznek a szlovákok orosz olajat
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságSzlovákia október végén szerződést köt Oroszországgal olaj szállításáról, 2029-ig. Ezt Miriam Ziakova, a szlovák gazdasági minisztérium szóvivője jelentette be Pozsonyban. „Pozsony stratégiai prioritást tulajdonít e szerződésnek” – emelte ki a szlovák gazdasági minisztérium szóvivője.
A szerződés szerint Szlovákia 15 év alatt 43 millió hordó olajat vásárol.

