Hosszú évekig az építőipar vezette a legnagyobb bedőlési arányú iparágak listáját, tavaly azonban a vendéglátás került a vezető helyre a Bisnode nemzetközi cégminősítő összesítése szerint. A felszámolások és csődök cégszámhoz viszonyított aránya alapján számított Bisnode Bedőlés Index értéke országosan 3,23 százalék – derül ki a társaság közleményéből - , a vendéglátás bedőlési aránya viszont 6,36 százalék, az építőiparé 5,40 százalék. A legjobb a helyzet a humán–egészségügyi, illetve szociális ellátások szektorában, itt csak a cégek 0,48 százaléka dőlt be. A 2012-ben megjelent kényszertörlési eljárás átrendezte a cégmegszűnéshez vezető eljárások terepét. Korábban ha egy cég fizetésképtelenné vált, akkor előbb-utóbb felszámolási vagy csődeljárás indult ellene. 2012 márciusától azonban elkezdett nőni a kényszertörlési eljárások száma (ilyet indítanak például akkor, ha egy cég nem található a székhelyén, nem érhető el, nem adott le beszámolót vagy nem teljesítette adófizetési kötelezettségeit). Az első évben 6 123 kényszertörlés indult, 2013-ban viszont már 22 829, 2014-ben 42 574. Hosszú távon nem kell számolni ekkora kényszertörlési hullámmal, de 2015 még várhatóan sok eljárás indul – figyelmeztet a Bisnode.
A felszámolások száma tavaly mintegy 30 százalékkal emelkedett, így a kényszertörlésekkel együtt még soha nem volt annyi külső kényszer miatti cégmegszüntetés, mint tavaly, ami intő jel a hitelezőknek. Amikor ugyanis egy cég ellen felszámolás indul, akkor nagy valószínűséggel már súlyos fizetési nehézségekkel küzd, egy kintlévőség behajtása pedig gyakorlatilag lehetetlen marad.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.