Szűcs Attila kiállításával nyílt meg november 24-én Münchenben – egyelőre kísérleti jelleggel – a Budapesten 1998 óta működő Deák Erika Galéria bajorországi fiókja, az Erika Deák Temporary Munich Gallery.
A progresszív magyar és nemzetközi képzőművészet bemutatására szakosodott magyar galéria szinte megalakulása óta jár a német nyelvterület vásáraira – nyolc éven keresztül állított ki a berlini Art Forumon és többször a kölni vásáron is –, tekintélyes bázissal rendelkezik Németországban, meghatározó művészei, Alexander Tinei és Szűcs Attila fontos német gyűjteményekbe kerültek be.
Deák Erika most a német zenei és művészeti startuppal, a Kunstklanggal közösen egy olyan kiállítóteret hozott létre, ahol a legfontosabb kortárs magyar és kelet-közép-európai képzőművészeket mutatják be: 2016. január 8-ig Szűcs Attila legújabb munkáit ismerhetik meg a müncheniek. Ezzel egy időben Londonban, a Sotheby’s S/2 kortárs galériájának csoportos aktkiállításán is jelen vannak Szűcs hatalmas technikai tudással megfestett vásznai (lásd másik írásunkat).
Deák Erika egyelőre fél évre tervez, annak tapasztalatai alapján dönt a folytatásról. Reményei szerint ez idő alatt kiderül, mennyire igényel személyes jelenlétet a projekt, hiszen fő bázisának továbbra is Budapestet tekinti. A kísérleti időszakban a Kunstklang tulajdonosával, Sven Meyer zenei producerrel felváltva szervezik német és magyar művészek tárlatait: Szűcs Attilát német művész követi, utána a Deák Erika Galéria által képviselt Nemes Márton jön, majd egy másik német művész után Bak Imre kerül sorra.
A német közönségnek a stabilitás és a folytonosság kiemelten fontos, Deák Erika éppen ezért nemcsak új gyűjtők bevonását várja a német jelenléttől, hanem a régiekkel való kapcsolattartás lehetőségét is. Mint mondta, a már megszerzett külföldi piacok megtartására ugyanannyi energiát kell fordítani, mint új területek meghódítására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.