Már a leghétköznapibb problémákra igyekeznek megoldásokat kínálni a fejlesztők a napjainkban zajló technológiai forradalomban, ez látszik a héten kezdődő Las Vegas-i Consumer Electronics Show (CES) fő témáin is.
Már a leghétköznapibb problémákra igyekeznek megoldásokat kínálni a fejlesztők a napjainkban zajló technológiai forradalomban, ez látszik a héten kezdődő Las Vegas-i Consumer Electronics Show (CES) fő témáin is.
Különösen izgalmasnak ígérkeznek az okosotthonokhoz kapcsolódó megoldások és a videós tartalmak eljuttatása különböző eszközökre – jelezte Gary Shapiro, az eseményt szervező Consumer Technology Association vezérigazgatója a FoxNews.comnak adott interjúban –, de ilyen a szenzorok elterjedése, illetve az ennek nyomán megnövekvő információmennyiség kínálta lehetőségek is. Shapiro kiemelte azt a trendet is, hogy már az egészségügyben is mind fontosabbá válnak az okoseszközök.
A várakozások alapján minden eddiginél több vezetéknélküli kapcsolatra képes háztartási eszközt mutathatnak be a rendezvényen. Az okosotthon koncepciójába illeszkedő hűtőgépek, légkondicionálók, mosógépek mellett olyan kiegészítőknél is lehetnek érdekes újítások, mint a villanykörték. Ezek új generációja – túl azon, hogy olcsóbbá teszi a világítást –, akár wi-fi jelerősítőként is működhet, és kamerával is felszerelhetik őket, így bármikor meg lehet nézni, mi történik otthon.
Tavaly a dolgok internete (IoT) volt az egyik leginkább felkapott téma a CES-en, és ez a trend idén is folytatódik. A gyakorlati megvalósításra jó példa az LG koncepciója, amely a webOS 3.0 operációs rendszerrel lehetővé teszi, hogy az okostévén keresztül vezéreljük a kapcsolatra képes háztartási gépeket. A dél-koreai cég standján külön blokkot szentel az okosotthon megoldásoknak, többek között a webOS 3.0-at is ki lehet majd próbálni működés közben.
Azt egyelőre titkolják a nagy technológiai gyártók, hogy milyen különleges televíziókkal és mobileszközökkel készülnek a Las Vegas-i show-ra, de már nyitás előtt jóval többet tudhatunk majd. A CES január 6-9. között várja a nagyközönséget, a rendezvényhez kapcsolódó események azonban hamarabb elkezdődnek, ma is számos cég tart sajtótájékoztatót, többek között a Huawei, a Panasonic, az LG és az Asus is (a Samsung és a YouTube viszont csak 7-én ad tájékoztatást).
Az idén 3600-nál is több kiállítót várnak az eseményre – valamivel többet, mint a múlt évben –, a tavalyinál 7 százalékkal nagyobb, 223 ezer négyzetméteres területen. Ezúttal mintegy 500 startup él a CES kínálta lehetőséggel, ami jelentős növekedés a tavalyi 375-höz képest. Gary Shapiro jelezte, hogy igyekeznek a látogatók számát 150–170 ezer között tartani. Ez valamivel kevesebb lenne, mint tavaly, amikor már komoly logisztikai gondokat okozott a hatalmas tömeg, volt, amikor órákat kellett várni egy taxira.
A 2016-os CES abból a szempontból mindenképpen különleges lesz, hogy igen szigorú biztonsági intézkedésekre számíthatnak a látogatók a terrorfenyegetés miatt. Így például mindenkinek fel kell készülnie arra, hogy fémdetektorral is megvizsgálják, emellett meghatározzák, milyen csomagokat lehet bevinni, és természetesen azokat is átnézik majd.