A barcelonai Mobil World kiállításon debütált a Magyar Telekom tulajdonosának, a Deutsche Telekomnak az 5G teszt rendszere, a jelenlegi még csak néhány éves múltra visszatekintő LTE 4G-nél is gyorsabb adat átvitelt tesz majd lehetővé. (AZ LTE 4G kereskedelmi szolgáltatását 2012-ben indította el a Telekom, amelynek hálózati lefedettségére meghaladta a 97 százalékot, felhasználóinak száma pedig vélhetően megközelíti az egymilliót). Idén a második negyedévben indul el a cég páneurópai hálózathoz (pan-net) kapcsolódó első adatközpontja, amely Budapesten lesz.
Ebből látják majd el a különböző szolgáltatásokkal a DT összes európai leányvállalatát - mondta hétfői sajtótájékoztatón Claudia Nemat, a Deutsche Telekom, igazgatóságának Európárért és technológiáért felelős tagja. A DT Barcelonában bemutatta be az Immr-t, ami lehetővé teszi egyetlen mobilszám használatát bármilyen készülékről: a szolgáltatás révén a mobiltelefon-számok virtuálissá válnak, ami azt jelenti, hogy többé nem tartoznak egy meghatározott készülékhez vagy SIM kártyához. A szolgáltatást a DT szintén Magyarországon és Szlovákiában indítja először.
A Deutsche Telekom tavaly 12 milliárd eurót fektetett be hálózatának bővítésébe, és idén is több milliárd eurós beruházást tervez ezen a területen - mondta Tim Höttges, a DT vezérigazgatója.
A kiegészítők éve az idei barcelonai Mobil World kiállítás - mondta a kiállításon Dobó Mátyás, a Magyar Telekom innovációs vezetője, aki szerint tehát a telefon készülék piacon nem volt nagy áttörés, bár a Samsung itt mutatta be az S7, illetve S7 edge készülékét, a Huawei pedig a kettő az egyben a MateBookot. A készülék piacon tehát inkább a finomítás volt a jellemző. A fókusz pedig a kiegészítőké: több készülékgyártó - a Samsung, az LG és a Nokia - is bemutatta a 360 fokos szögben "látó" kamerát állított ki, amivel kép, videó készíthető. Ugyancsak több gyártó palettáján megtalálható a virtuális valóság (VR) szemüveg, ami körülbelül 100 euróba kerül, amihez viszont egy külön okostelefont kell csúsztatni, ezek ára 230-260 euró közötti.
Mivel az 5G technológia kereskedelmi bevezetetése várhatóan 2020-ban megtörténik, a hálózatszállítók, például Magyarországon is több cég partnereként jelen lévő Ericsson egy olyan fejlesztéssel állt elő, aminek következtében a bázis állomások nem egy meghatározott "nyitott " szögben sugározzák a jeleket a felhasználó irányába, hanem e helyett egy nyalábbal "kötik össze" a bázis állomást a készülékkel, és ezek a prototípusok képesek követni egy készülék pozícióját, és mozgását, ezáltal jelentős energia takarítható meg - mondta Turányi Zsolt, az Ericsson Magyarország 5G kutatója.
A tavalyi rendezvénynek 94 ezer látogatója vot, és mintegy 2200 kiállító volt jelen a világ minden pontjáról, a 100 ezer négyzetméteres területen idén is hasonló számú kiállító van jelen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.