BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Indul a képzés a kortárs műgyűjtő-akadémián

A CCA Kortárs Műgyűjtő Akadémia (Contemporary Collectors’ Academy) négyhetes képzéssorozatot indít áprilisban, azzal a céllal, hogy igényt teremtsen a modern műalkotások befektetési célú vásárlására, valamint olyan tudást és ismeretanyagot adjon át a résztvevőknek, amely máshol nem érhető el. A fakultatív vizsgával záruló képzés vállaltan a hasonló New York-i kurzusok adaptációja. A tavalyi Art Marketen végzett felmérések szerint Magyarországon a gyűjtők és az alkalmi vásárlók is egyre szívesebben fordulnak a kortárs kínálat felé, egyrészt a klasszikus műtárgyakkal összehasonlítva progresszívebb szellemi tartalom miatt, másrészt mert nemcsak befektetési szempontból izgalmasabb, hanem jobban reprezentálja az életstílust, presztízslehetőségeket is rejt.

A legfőbb visszatartó erő azonban a tájékozatlanság. Magyarországon aktív életciklusba lépett egy olyan generáció, amelynek egyes tagjai megengedhetik maguknak, hogy rendszeresen vásároljanak kortárs műveket, de nem képek és szobrok között szocializálódtak, ezért fogyasztási szokásaik eddig más irányba teljesedtek ki. Őket célozza meg a Gajzágó György, a Bergman kortárs szoborgaléria vezetője által alapított Kortárs Műgyűjtő Akadémia azzal az üzenettel, hogy a műkereskedelem és az art world rendszerét érdemes ugyanúgy teljes egészében megérteni, mint a gazdaság többi szegmensét.

A képzési modulok a kortárs művészet definiálására, a rendszerszemlélet kialakítására, a látásmód érzékenyítésére, valamint a művészbrand építésére és az intézményrendszer megismertetésére irányulnak. A résztvevők megismerhetik a szcéna kapcsolati rendszerét, a műgyűjtéshez kapcsolódó jogi és pénzügyi szabályokat, a gyűjtemények kezelésének módozatait, a kortárs képzőművészetben rejlő befektetési lehetőségeket.

A szakmai partnerként részt vevő galériák mellett kortárs gyűjteményekkel rendelkező bankokat és biztosítási társaságokat is sikerült megnyerni támogatóként. Az előadók között lesz kortárs galéria tulajdonosa (Molnár Annamária), művészettörténész (Kertész László, Petrányi Zsolt, Rényi András, Vékony Délia), egyetemi oktató (Ébli Gábor), műkereskedő (Einspach Gábor) és művészeti író is (Martos Gábor).

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.