BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Csökkent a nyíregyházi Lego-nyereség

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Csaknem öt százalékkal, több mint 1,4 milliárd forinttal növelte nettó árbevételét a Lego Manufacturing Kft. 2015-ben - közölte a dán cég Nyíregyházán működő leányvállalata.

Az adatok szerint a 2014-es 28 milliárd 267 millió forintról tavaly 29 milliárd 692 millió forintra nőtt a társaság árbevétele, nyeresége viszont némileg csökkent, az adózott eredménye a két évvel ezelőtti 788,7 millió forintról 694,4 millió forintra.

A kft. mérlegfőösszege alig változott, 2014-ben 90,6 milliárd, 2015-ben pedig 90,2 milliárd forintot tett ki. A társaság a 2016 első negyedévi adatok szerint 1967 saját dolgozót foglalkoztat a nyíregyházi gyárában, a teljes munkavállalói létszám - a kölcsönzött munkaerőt beleszámítva - eléri a 2500-at.

A Lego-csoport márciusban közölt globális adatai szerint a cég nettó árbevétele tavaly huszonöt százalékkal nőtt 2014-ez képest, 28,6 milliárd dán koronáról (1 dán korona 42,28 forint) 35,8 milliárd koronára emelkedett. Az adatok szerint a bevétel-növekedés - a valutaárfolyam-változások hatását leszámítva - helyi valutában 19 százalék volt 2014 hasonló időszakához viszonyítva.

A csoport üzleti eredménye a 2014-es 9,7 milliárd koronáról 12,2 milliárd koronára nőtt tavaly.

A nettó nyereség 2015-ben 9,2 milliárd korona volt, ami 31 százalékkal több az egy évvel korábbinál.

A cég által foglalkoztatott munkavállalók létszáma is növekedett, a 2014. év végi 14 762-ről tavaly év végére 17 294-re.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.