BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tízéves csúcs a ferihegyi légi utasforgalomban

A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma januárban megközelítette az egymilliót – derül ki a CAPA légi közlekedési tudásközpont legfrissebb adataiból.

Tízéves csúcsára emelkedett a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalma januárban, megközelítette az egymilliót – derül ki a CAPA légi közlekedési tudásközpont legfrissebb adataiból.

Az év első hónapjában a ferihegyi repülőtéren 958 ezer utas fordult meg, 17 százalékkal több, mint tavaly januárban. A repülőgépmozgások, a fel- és leszállások száma 14,3 százalékkal 8178-ra nőtt, a kezelt áru mennyisége ugyanakkor 8,8 százalékkal 8554 tonnára csökkent.

Az elmúlt évet a Liszt Ferenc-repülőtér rekord utasforgalommal zárta, az év során 13,1 millió utast kezeltek, 14,5 százalékkal többet, mint 2016-ban.

Kiválóan megfelelt a budapesti Liszt Ferenc-repülőtér az Európai Bizottság mobilitáspolitikai és közlekedési főigazgatóságának biztonsági ellenőrzésén – tájékoztatott az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata.

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.