H. F. | Mintegy 4,2 milliárd forintból bővíti kutatás-fejlesztési központjainak kapacitását a Continental Automotive Hungary Kft. A fejlesztést az állam egymilliárd forint vissza nem térítendő támogatással segíti. A beruházással Budapesten és Veszprémben összesen hetven új, magas hozzáadott értékű munkahely jön létre, és több száz, már eddig létrehozott munkahely jövője válik biztossá. Lóránd Balázs, a Continental Automotive Hungary Kft. mesterségesintelligencia-fejlesztő központjának vezetője a vállalat jövőképéről elmondta: az utakon olyan járművek fognak közlekedni, amelyek intelligenciája képes lesz a lehetséges baleseteket megakadályozni, így nem lesznek közúti halálesetek. A vállalat mostani új high-tech beruházása a mesterséges intelligenciához és a szoftverfejlesztéshez kapcsolódik, amelynek során új szenzorok és a velük kapcsolatos funkciók kifejlesztése zajlik. Mindez annak érdekében történik, hogy a kifejezetten magasan automatizált vezetés alapjai minél előbb létrejöhessenek, és ebben a hazai mérnököknek fontos feladat jut.
Lóránd Balázs megítélése szerint Magyarország a misszió bázisa lehet: a veszprémi fejlesztőközpont közlekedésbiztonsági eszközöket gyárt, a budapesti mesterségesintelligencia-fejlesztési központban pedig a mesterséges intelligencia felhasználásával okosszenzorok, kamerák továbbfejlesztésére fókuszálnak. Ezek a megoldások vezetnek majd el az önvezető autók létrehozásához. A német tulajdonú Continental a világ valamennyi nagy autóipari gyártója számára magas minőségben állít elő menetbiztonsági rendszerekhez kapcsolódó szenzorokat.
Szijjártó Péter a bejelentés kapcsán kiemelte, hogy a Continental mostani beruházása kulcsfontosságú, ugyanis a globális autóipar forradalmian új korszaka kezdődik: az ágazat a jövőben a mesterséges intelligencián és a szoftverfejlesztésen fog alapulni.
„A válság alatt Magyarországra hozott beruházások tükrében az ország a globális autóipar új korszakában is a világ éllovasai közé fog tartozni. A magyar gazdaságban a dimenzióváltás a világjárvány alatt sem állt le, hanem felgyorsult” – fogalmazott a külgazdasági és külügyminiszter. Szerinte ebben szerepe volt, hogy a kormány a segély helyett továbbra is a munkát részesítette előnyben, és olyan beruházástámogatási programot indított, amely lehetővé tette, hogy a magyar gazdaság technológiai, illetve kutatás-fejlesztési tartalma magasabb színvonalú legyen, mint a válságot megelőző időszakban. Kitért arra is, hogy a kabinet folyamatosan csökkenti a munkára rakodó adóterheket, ami segíti a magas bérekkel járó kutatás-fejlesztéshez, mesterséges intelligenciához kapcsolódó munkahelyek létrehozását. A tárcavezető úgy értékelt, hogy az elmúlt másfél év példátlan kihívásaira az Európai Unióban „Magyarország adta a legsikeresebb választ mind egészségügyi, mind gazdasági szempontból”.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.