A malária ellen is beveti az mRNS-technológiát a BioNTech – közölte hétfőn a gyógyszercég. 

A német vállalat, mely az amerikai Pfizerrel közösen alkotta meg a koronavírus elleni első, széles körben elfogadott oltóanyagot, az év végén kezdi meg a 

biztonságos és nagy hatékonyságú malária elleni vakcina klinikai tesztjeit. 

A BioNTech emellett létre kíván hozni egy mRNS-vakcinát gyártó létesítményt Afrikában. A kontinens egyike azon régióknak, melyeknek problémát okoz a megfelelő mennyiségű koronavírus elleni oltás beszerzése. 

Fotó: Picture-Alliance / AFP

A cég közlése szerint partnereivel annak a felmérésén dolgozik, hogyan lehet fenntartható gyártást biztosítani a kontinensen, hogy ellássák az afrikai országokat vakcinával. A tervezett létesítményben különböző mRNS-alapú oltóanyagot állítanának elő. 

A BioNTech és a Pfizer egymilliárd adag koronavírus elleni vakcinát fog eljuttatni az alacsony és közepes bevételű országokba az idén, és egy újabb milliárd adagot 2022-ben.

A múlt héten a két vállalat bejelentette, hogy egy dél-afrikai cég, a Biovac Institute lesz az első a kontinensen, amely megkezdi a koronavírus elleni oltóanyag gyártását. 

A BioNTech már korábban közölte, hogy dolgozik egy tuberkulózis elleni vakcinajelöltön, amelynek klinikai vizsgálatai 2022-re vannak kitűzve, valamint a rák számos formájának terápiáján.