A napokban indult 4 milliárd forintos, teljes mértékben saját forrásból finanszírozott beruházás keretében a 77 Elektronika Kft. egy helyre költözteti teljes budapesti gyártókapacitását, és ezzel párhuzamosan jelentős technológiai korszerűsítést is végrehajt.
A világ közel száz országába exportáló 77 Elektronika Kft. legutóbb 2017-ben fogott hasonló léptékű fejlesztésbe, akkor egy önálló Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Központ épült, többek között 3D-s tervező szoftverekkel, modern elektronikai műszerparkkal és miniatűr alkatrészek tervezéséhez szükséges mikroszkópokkal felszerelve.
A most induló, 4 milliárd forintos beruházás azonban teljesen új időszámítást jelent a cég számára.
„A Dcont vércukormérő termékcsaládunk volt a világon az első, amely laboratóriumi pontosságú vércukormérést tett lehetővé az otthoni önellenőrzés során, most azon dolgozunk, hogy ezt is túlszárnyaljuk és 7,5-8 százalékra javítsuk a mérési pontosságot. Emellett stratégiai fókuszban van az UriSed vizeletüledék-vizsgáló rendszer új méréstechnológiákkal való kiegészítése, valamint egy gyors, innovatív diagnosztikai teszt kifejlesztése is” – mondta Zettwitz Sándor, a 77 Elektronika Kft. ügyvezető-tulajdonosa.
Az új létesítményben a cég teljes budapesti gyártóportfóliója egy helyre kerül, köztük a legújabb, kisebb kapacitású, automatizált vizeletvizsgáló berendezés gyártása is.
A beruházás nemcsak a belső működést optimalizálja, hanem a cég külső megítélésére is pozitívan hat: a megújult, modern környezet a partnerek és exportpiacok számára is vonzó képet fest a vállalat töretlen fejlődéséről, miközben a gyártási kapacitás érdemi növelésére a fejlesztés már rövid távon is lehetőséget biztosít.
„A most induló beruházás célja nem csupán ezek integrálása, hanem a teljes gyártási infrastruktúra korszerűsítése is. Az innovációkban továbbra is kiemelt szerep jut a mintegy százfős magyar kutató- és fejlesztő csapatunknak, a kiemelkedő hazai szakértelemnek.
Mindez persze nem valósulhat meg kellő támogatás nélkül, így továbbra is elkötelezettek vagyunk abban, hogy éves árbevételünk mintegy 6-7 százalékát k+f-re fordítsuk” – tette hozzá Zettwitz Sándor.
A projekt részeként napelemeket telepítenek a gyártócsarnok tetejére, valamint tovább bővítik a vállalat által már alkalmazott digitális és ipar 4.0 megoldásokat.
Korábban a Világgazdaság megírta, hogy Orbán Viktor közölte: 100-ról 150-re emelik a Magyarországon épülő gyárak számát. A kormányfő úgy fogalmazott, hogy 2030-ra a technológiaváltozások új világot vezetnek be, több lesz a gyártásban a számítógép, mint az emberi agy.
Azt mondta, ezért a tempót fokozni kell. Hazánkban lesz elegendő munkahely és az új iparra is képzett elegendő munkás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.