Drón segítségével végezték el a szakemberek Gönyűnél annak az „elő-előkötélnek” az áthúzását, amely a (Bős, Gabcikovo–) országhatár–Gönyű és a Gönyű–országhatár (–Nagygyőröd, Velky Dur) közötti, 400 kilovoltos összeköttetéshez szükséges. A beruházásról 2017. március 1-jén állapodott meg a szlovákiai SEPS és a magyarországi Mavir rendszerirányító. Ugyanakkor írták alá a szerződést a Sajóivánka–országhatár (–Rimaszombat, Rimavska Sobota) szlovák–magyar összeköttetés létesítéséről is.
Az összeköttetések szerepelnek az európai uniós közös érdekű projektek listáján a hagyományos észak–déli energiaáramlás érdekében – mutat rá Facebook-oldalán a Mavir. A két távvezetéki összeköttetés révén Magyarországon biztosítható az EU által elvárt N-1 elv érvényesülése, vagyis az, hogy a villamosenergia-rendszer valamely elemének meghibásodása, kiesése nem okoz ellátási zavart, és megmarad a 400 kilovoltos feszültségszint az észak-magyarországi régióban. Ezenfelül a piacok fizikai összekapcsolásával könnyebben fogadható be a rendszerbe a zöldáram. A gönyűi vezeték révén nőnek a szlovák fél áramexport-lehetőségei.
A Mavir kiemeli, hogy különleges kihívás volt a Duna-keresztezés megépítése, amelyhez egy új, IRSA II. nevű oszlopcsaládot is terveztek. Az oszlopokat akkora szél- és jégterhelésre méretezték, amekkora 150 évenként valószínű.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.