Szorul a hurok az energiaitalok körül
Rendkívül pozitív lépés és kiemelkedően jó hír minden szülő és egészségügyi szakember számára, hogy a kormány mérlegeli a 18 év alatti fiatalok számára az energiaitalok betiltását – írta a Fiatal Családosok Klubja (Ficsak).

A szervezet közlése szerint kiemelt prioritás, hogy
az energiaitalok vásárlása csak 18 éven felülieknek legyen lehetséges, például kizárólag dohányboltokban történő értékesítés által.
A szervezet felhívta a figyelmet, hogy az energiaitalok „extrém magas koffein- és cukortartalma komoly veszélyt jelenthet a fiatalabb generáció számára”. Így továbbra is elkötelezettek abban, hogy korlátozzák az ezekhez a termékekhez való hozzáférhetőséget.
Korábban a Világgazdaság is megírta, hogy az energiaitalok vásárlásának és fogyasztásának 18 éves kor alatti betiltását javasolja Hollik István és Nacsa Lőrinc, a kormánypárti frakciószövetség két képviselője. A politikusok közlése szerint az elmúlt négy esztendőben a mentőszolgálat évente átlagosan száz esetben látott el 18 év alatti gyereket energiaital fogyasztása miatt.


