Teltház és adventi hangulat fogadta a BÁV 82. Művészeti Aukciójának látogatóit, ahol csaknem 700 tétel várta, hogy gazdára találjon: köztük egy 75 darab briliánssal díszített pompás nyakék, Tornai Gyula festménye és egy Erzsébet királynénak írt jubileumi köszöntőlevél is. Szebbnél szebb műtárgyak kerültek kalapács alá a december 5-én és 6-án tartott aukción, köztük olyan különlegességek, mint a magyar Főrendiház által Erzsébet királynénak írt díszes köszöntőlevél. 

Forrás: BÁV

Rögtön a nyitótétel egy sporttörténeti relikvia volt: az aukció hangulatát megalapozó licitharcot követően egy Keleti Ágnes saját kézjegyével ellátott póló talált gazdára elsőként, az egymillió forintos összeget pedig teljes egészében a Bátor Tábor Alapítvány számára ajánlja fel a BÁV. Ezt követően a nap a luxusórák, ékszerek és ezüst műtárgyak árverezésével folytatódott, ahol kalapács alá került többek között egy Varga Miklós által tervezett egyedi hajtű, egy pompás szecessziós nyakék, illetve egy páratlan, arany Patek Philippe Calatrava karóra is.

Ezen a napon kelt el az árverés legmagasabb összegen megvásárolt darabja is, egy 75 darab briliánssal díszített fehérarany nyakék, amely végül 45 millió forintért talált gazdára.

Ezt követte egy több mint 4 karátos központi gyémánttal és 16 kisebb gyémánttal ékesített gyűrű, amelynek ára végül átlépte a 20 milliós lélektani határt, és elérte a 23,75 millió forintos vételárat.

Az aukció második napján a festmények és a műtárgyak kapták a főszerepet, összesen több mint 300 műalkotás szerepelt a kínálatban. Az aukció egyik legmagasabb kikiáltási árú darabja, Tornai Gyula „Gondolataim” című képe, amely 12,5 millió forintért talált gazdára; 8,125 millió forintos vételi árával pedig Willem van Herp „Az öt érzék allegóriája” című képe is a legértékesebbek között szerepelt.

A második napon több különleges műtárgy is gazdára talált, mint például egy XIX. századi Louis Vuitton bőr utazóláda 4,25 millió forintért, illetve Kisfaludi Strobl Zsigmond „Merengés” című márványszobra 3,25 millió forintos vételi árat ért el. 

A két nap méltó zárásaként került kalapács alá a történelmi jelentőséggel is bíró Sissi-könyv, amely végül 8,75 millió forintért kelt el.

A BÁV nemrég ünnepelte 250 éves fennállását, amelynek keretén belül rendhagyó kiállítást szervezett. A kiállítás egyik legnagyobb érdeklődésre számot tartó emléktárgya a magyar koronázási palást egy darabja volt, amit annak idején rekordáron vásárolt meg a Magyar Nemzeti Múzeum.