A Raiffeisen Bank új központja már magával az épülettel is fölhívta magára a figyelmet, hiszen a Duna-parton lévő ház a világörökség részét képezi, ezért gondos tervezés előzte meg az újjávarázsolást. A bank kortárs magyar képzőművészektől vásárolt 95 alkotást, s ezeket elhelyezte új székházában, ahol így a tárgyalókban, a vezetők szobájában és a nyitott terekben jeles magyar képzőművészek munkái láthatók. Találkozhatunk például Bak Imre, Birkás Ákos, Bukta Imre, Hencze Tamás, Klimó Károly, Lengyel András, Maurer Dóra, Nádler István, Radák Eszter, Roskó Gábor, Swierkiewicz Róbert műveivel, s olyannal is, amit Haraszty István kifejezetten erre a felkérésre, ebbe a térbe készített. Most pedig november 27-től 2001. január 6-ig látogatható a bankban az első kiállítás, amelyen Oskar Kokoschka több mint 50 grafikájában gyönyörködhetünk.
Tavaly vándorkiállítás indult útjára, alapjában véve ennek az anyaga látható most első ízben Budapesten. A kiállítás nagyrészt a bécsi iparművészeti egyetemhez tartozó Oskar Kokoschka-központ anyagára támaszkodik, s ha nem is átfogó képet, de bepillantást kíván nyújtani a művész munkásságába. A Kokoschka-központ az egyetemi gyűjtemény részeként Olda Kokoschkának, a művész özvegyének az egyetem számára felajánlott adománya alapján jött létre 1996-ban. A teljes anyagból összeállított vándorkiállítás Alsó-Ausztria különböző helyein és Győrben, valamint Miskolcon már látható volt tavaly, ám a mostani, budapesti tárlat nem egyezik teljesen a vándorkiállítás anyagával. A kiállítás jól érzékelteti, hogy Kokoschkát "teremtő nyugtalanság" jellemezte, ahogy Patrick Werkner, az Oskar Kokoschka-központ tudományos vezetője vélte. A bank ezzel a jelentős tárlattal nyitja meg székházában a Raiffeisen Galériát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.