A Dunaújvárosi Városi Bíróság 1999. március 26-án orgazdaság bűntette és magánokirat-hamisítás vétsége miatt két év hat hónap börtönbüntetésre ítélte Varga Tamást, a Fidesz egykori gazdasági tanácsadóját, a Fideszhez közelinek nevezett cégek egyik megalapítóját, Simicska Lajos volt APEH elnök egykori üzlettársát. Az elsőfokú bíróság Varga Tamást mellékbüntetésként három évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától.
Az eredeti vádirat szerint a vádlottak a dunaújvárosi önkormányzat jogtalanul megszerzett, összesen 247 millió forint névértékű részvényeit próbálták értékesíteni. Varga Tamás az IFC Kft. ügyvezető igazgatójaként megbízást adott a harmadrendű vádlottnak, hogy a részvényeket átvegye, majd a cég vevőket keresett az értékpapírokra. Az önkormányzat részvényeit felkínálta megvásárlásra, és a tranzakcióban magát bizományosnak tüntette fel. A kft. nem rendelkezett értékpapírok forgalmazásához szükséges engedélyekkel. Az IFC Kft. egy vevővel megegyezett 100 millió forint névértékű részvény 30 millió forintért történő eladásáról. A pénz átutalása már nem történhetett meg, mert az önkormányzat fellépése nyomán a rendőrség megakadályozta az ügyletet.
A Dunaújvárosi Városi Bíróság Varga Tamás szerepét úgy ítélte meg, hogy azzal megvalósította az orgazdaság bűncselekményét. Az ügyirat 1997. augusztus 7-én érkezett a városi bíróságra. Időközben azonban az ügyet a Fejér Megyei Főügyészség magához vonta, és 1997. december 11-én orgazdaságról sikkasztásra módosította a vádat. A sikkasztás bűncselekményét azonban nem tudták megállapítani, ezért az első fokon eljáró hatóság az eredeti tényállásnak megfelelő, "orgazdaság" bűncselekmény alapján hozott letöltendő szabadságvesztésre vonatkozó ítéletet Varga Tamással szemben.
A másodfokú bíróság az ítélet kihirdetését több alkalommal elhalasztotta, mert Varga Tamás a tárgyalásokon nem jelent meg. Az ötödik alkalommal ügyét leválasztották a többi vádlottéról: mindenkivel szemben kihirdették az ítéletet, ellene pedig elfogatóparancsot adtak ki. Varga Tamást ennek alapján sem tudták előállítani, így a Fejér Megyei Bíróság február 22-én távollétében hirdette ki a felmentő ítéletet. Az ügyben szereplő összes többi vádlottat elítélték.
Vígh László, a Fejér Megyei Bíróság elnöke arra vonatkozóan, hogy a megyei főügyészség vádmódosítása közrejátszhatott-e a felmentő ítélet meghozatalában (hiszen elképzelhető, hogy sikkasztást Varga nem követett el, orgazdaságot viszont -- az elsőfokú ítéletnek megfelelően -- igen, de a bíróság a sikkasztás vádja alól mentette fel), azt mondta: "Ha a másodfokú bíróság úgy látta volna, hogy van más bűncselekmény, akkor azt megállapította volna. De a bíróság egyik bűncselekményt sem látta bizonyítottnak."
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.