Az elmúlt négy és fél évben összesen 1550 esetben követtek el hivatalos személy elleni erőszakos bűncselekményt, aminek következtében a több mint kétezer megtámadott rendőr közül 960 könnyű, 66 pedig súlyos sérüléseket szenvedett. Az ORFK honlapján közzétett vizsgálati anyagból kiderül: a rendőrök elleni támadások száma 1997 és 1999 között emelkedő, míg az elmúlt két évben csökkenő tendenciát mutat. A vizsgálat első két évében a kedvezőtlen tendenciát jelezte a minősített, csoportosan, fegyveresen, illetve felfegyverkezve elkövetett cselekmények magasabb aránya is.
Az ORFK ellenőrzési főosztályának illetékesei kedvezően értékelték, hogy az idén -- szemben a korábbi évekkel -- egyetlen támadást sem követtek el lőfegyverrel, s az előző év azonos időszakához képest 22-ről 16-ra csökkent a gépkocsival, továbbá 11-ről 6-ra esett vissza a csoportosan elkövetett, hivatalos személyek elleni bűncselekmények száma is.
Ezzel szemben továbbra is kifogyhatatlannak tűnik a támadók eszköztára, akik -- többek között -- légpuskát, fejszét, kést, kapát, vascsövet, széket és személygépkocsit használtak fel a hivatalos közeg elleni támadásukhoz, bár az előző évekhez képest az eszközök közül így is eltűnt a géppisztoly, a nuncsaku, a metszőolló, valamint a motoros fűrész.
A rendőrők elleni támadások hátterében elsősorban az állampolgárok fegyelmezetlensége, agresszivitása, valamint jogkövető magatartásuk hiánya áll, ráadásul sokan a közbiztonságra különösen veszélyes eszközöket tartanak maguknál, amelyek alkalmazása további kockázatot jelent az intézkedő rendőrök testi épségére -- áll a vizsgálati anyagban. A készítők szerint az állampolgárok egy része a törvényes és szakszerű intézkedést is ingerülten fogadja, s egyesek nyílt támadással, míg mások "fondorlatossággal" igyekeznek elkerülni a felelősségre vonást, s kibújni a rendőri intézkedés és annak következményei alól.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.