Tölgyessy: minden eddiginél élesebb lesz a hideg polgárháború
Tölgyessy Péter az Indexnek úgy nyilatkozott, hogy a legvalószínűbb a hideg polgárháború minden eddiginél élesebben folytatódása. Így pedig a hazugságspirálból sem igen lesz tartós kitörés. Már csak azért sem, mert sokan mindmáig azt hiszik, lényegesen jobb járna nekik, mint ahogyan élnek. Vagyis volta-képpen elvárják, hogy az elviselhetetlennek érzett valósággal szemben álmokat kínáljanak nekik.
Az elemző, korábban fideszes képviselő úgy véli most még nem dőlt el, milyen következményei lesznek a Gyurcsány-beszéd kiszivárogtatásának. A miniszterelnök meg is erősödhet, de egy biztos: szavahihetősége tartósan odalett, kormányzása így káoszba is fordulhat.
Tölgyessy Péter úgy vélte: sok múlik azon, hogy a közvéleményben hogyan csapódnak le a történtek. Ismét megmutatkozik: milyen is valójában a magyar társadalom. Egyelőre úgy tűnik, nincs igény a forradalomra - magyarázta. (index)

