BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Arcul csapták a gazdákat? - Nem lesz traktorozás Budapesten

Nem lesz pénteken döntés a gazdademonstrációról, mondta Budai Gyula, a Magosz szövetségi igazgatója. A rendőrséggel „ebben a formában” nem tárgyalnak tovább, mert „arcul csapták” őket. A rendőrség ugyanis hatáskör hiányában nem bírálta el demonstrációs engedélykérelmüket a Kossuth térre, ami Budai szerint gyakorlatilag tiltást jelent. A rendőrség mindezt azzal indokolta, hogy a Kossuth tér műveleti terület - írja az Index.

A portál ezzel kapcsolatban úgy értesült, hogy november 4-ig biztosan műveleti terület marad a Kossuth tér. A parlament előtti területet október 23-án, hajnalban jelölték műveleti területté, amelyen demonstrációkat nem lehet tartani.

Budai Gyula a Teve utcai rendőrpalota előtt tartott sajtóértekezletén azt hangsúlyozta: a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek álláspontja szerint politikai utasításra döntött a rendőrség bejelentésükről.

Budai Gyula az újságíróknak azt is elmondta: nem lepte meg őket a döntés, de még a délután folyamán jogászokkal konzultálnak arról, milyen lehetséges jogi lépéseket tehetnek az ügyben.

"Gergényi úr ismét Gyurcsány Ferenc miniszterelnök politikai utasítását hajtotta végre, ugyanúgy, mint október 23-án, amikor brutálisan bántalmazták a békés tüntetőket" - jelentette ki Budai Gyula.

Mit követelnek a gazdák?

- A kormány vegye le a napirendről a földtörvény tervezetét,

- vesse latba minden befolyását a kukoricaintervenciós szabályok módosítására,

- tiltsa meg a génmanipulált növények magyarországi termesztését és importját.

- Emellett tiltakozni kívánnak a gazdasági megszorítások és az áfa-emelés ellen is.

Az Index úgy tudja, koalíciós politikusok fejében felmerült, hogy a Parlament előtti területet – ami jelenleg a fővároshoz tartozik – az országgyűlés kezelésébe kellene adni, így a törvényhozás dönthetne az oda szóló területfoglalási engedélyek kiadásáról. (Index, MTV, MTI)

- vesse latba minden befolyását a kukoricaintervenciós szabályok módosítására,

- tiltsa meg a génmanipulált növények magyarországi termesztését és importját.

- Emellett tiltakozni kívánnak a gazdasági megszorítások és az áfa-emelés ellen is.

-->

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.