BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Demszky: A vasutasok se vonattal jönnek - Provokált a Fidesz

A főpolgármester nem szeretne traktorokat látni a Kossuth téren, és meggyőződése, hogy ezt a budapestiek sem szeretnék. Demszky Gábor erről a Magyar ATV Pont 7 című műsorában beszélt vasárnap este.

"Budapest megkönnyebbült, hiszen egy komoly traktoros megmozdulás megbénítaná Budapest életét," mondta a főpolgármester a gazdák 1000 traktorral a fővárosba tervezett demonstrációjának betiltásáról.

A szabályozás lényege, hogy mindenkinek joga van a gyülekezéshez, de azt az egyetlen korlátot, hogy a demonstráció nem járhat a forgalom aránytalan mértékű megzavarásával, nem léphetik át, mondta. "A vasutasok se vonatokkal vonulnak fel", tette hozzá.

A főpolgármester az október 23-i zavargásokról elmondta, a Fidesz döntése, hogy a nagygyűlés az Astoriánál legyen, "provokáció" volt, ugyanis számítani lehetett arra, hogy a két megmozdulás összeér. (MTI)

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.