BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A terrorgyanús személy kezet fogott az államfővel egy fogadáson Ausztriában

Az ORF osztrák tévé szerint az illető palesztinai férfi ellen 2006 tavasza óta eljárás van folyamatban a bécsi tartományi bíróságon, a szövetségi alkotmányvédelmi hivatal feljelentése alapján, terrorista szervezet létrehozásának gyanújával.

Ennek ellenére a terrorgyanús palesztin férfit hivatalos vendégként meghívták Heinz Fischer szövetségi elnök és Alfred Gusenbauer szövetségi kancellár fogadására. Az interneten rövid idő óta róla készült olyan fotó látható, amelyen éppen kezet fog Fischer elnökkel.

Az ORF osztrák tévé megjegyezte: az illető palesztin férfi szervezete az Egyesült Államok terrorlistáján szerepel. A szövetségi kancellári hivatal szerint a meghívandók listáját elvben a belügyminisztériumhoz került véleményezés végett, s a terrorgyanús palesztin férfi meghívása ellen nem merült fel kifogás.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.