BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Magyar föld: Nyugati gazdák ügyes húzása

Mintegy egymillió hektárt haszonélvezeti jog keretében, vagy szívességi használatban művelnek, vagyis nem fizetnek utána semmilyen díjat. A hazai jogszabályok szerint elbirtoklással ezek a területek könnyen megszerezhetők. Az elbirtoklás lényege ugyanis, hogy ha a földet valaki 15 évig háborítatlanul használja, kérheti tulajdonjoga bejegyzését - tájékoztat a Híradó a Népszabadságot idézve.

Az lap szerint könyen elképzelhető, hogy a szívességi használatban művelt földek esetében hallgatólagos megállapodások születtek: vagyis a területet művelők elbirtoklással szerzik meg a földet.

Dombóvári J. Tibor, a Magyar Földbirtokosok Országos Szövetségének alelnöke a lapnak azt nyilatkozta: a teljes, mintegy 6 millió hektáros hazai agráripari és mezőgazdasági területnek legalább 10 százalékát már nyugati gazdák birtokolják. Az is biztos, hogy ez az arány a Dunántúlon lényegesen magasabb. A szervezet információi szerint itt vannak olyan települések, ahol a külterületnek több mint 25 százaléka külföldiek kezében van.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.