BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Perelnek a rendőrök Zsanett-ügyben?

Ha ártatlannak mondja ki a bíróság a rendőröket Zsanett-ügyben, elképzelhető. hogy az egyenruhások pert indítanak a felperes ellen - tájékoztat a Híradó a Blikk nyomán.

A bulvárlap szerint E. Zsanettnek - aki nemi erőszakkal vádolta meg a rendőröket - akár több millió forintjába, sőt akár szabadságába is kerülhet az, ha hamis vádban bűnösnek mondja ki a bíróság, és a rendőrök megnyerik a a kártérítési pert. A Btk. szerint hamis vádért 5 év szabadságvesztés is kiszabható, ha pedig mind az öt meggyanúsított rendőr kártérítési perben követeli elmaradt munkabérét, és meghurcolásuk költségeit, a vagyoni igény akár több millió forintra is rúghat.

Abban a perben, melyet Zsanett indított az egyenruhások ellen, ma tart iratismertetést a Budapesti Nyomozó Ügyészség. A lap szerint bizonyíték, illetve bűncselekmény hiányában várhatóan lezárják az eljárást.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.