Az elmúlt napokban a figyelem a tőzsde egyre intenzívebb zuhanására, és a recesszió előjeleire összpontosult az Egyesült Államokban, a sztrájkot hirdető Forgatókönyvírók Céhe (WGA), és a Rendezők Céhe (DGA) azonban tovább folytatta a tárgyalásokat a jobb fizetések érdekében. A DGA már megkötött egy előzetes megállapodást a stúdiókkal, most a forgatókönyvírókon a döntés sora. A WGA tagjai úgy nyilatkoztak: a gazdasági gondokhoz mindenkinek hozzá kell szoknia, a fő kérdés pedig továbbra is az, mi lesz a válságban lévő Hollywood sorsa.
A Forgatókönyvírók Céhe vegyes érzelmekkel fogadta a stúdiók által javasolt megállapodást, amelyben több részesedést ígértek a rendezőknek az internetes forgalmazásból. A kérdés az, kiindulópontnak tekintik-e saját tárgyalásaikhoz azokat az engedményeket, amelyeket a stúdiók a rendezőknek tettek, és amelyek nem egyeznek teljesen a forgatókönyvírók követeléseivel. John Wells, a WGA korábbi vezetője, akinek a nevéhez olyan sorozatok fűződnek, mint a Vészhelyzet, és az Elnök emberei úgy vélte, a DGA-val megkötött megállapodás történelmi jelentőségű. Ugyanakkor a Forgatókönyvírók Céhének jelenlegi vezetője szerint bár az első reakciójuk pozitív volt, nem lenne célszerű, ha azonnal, és feltételek nélkül elfogadnák az ajánlatot.
2007 novemberében 10 500 forgatókönyvíró kezdett sztrájkolni a jobb megélhetés reményében, számtalan televíziós sorozat adásmenetét bizonytalanítva el ezzel. A sztrájk azóta is tart, és miután a színészek George Clooney vezetésével az írók mellé álltak, a Golden Globe gála sztárok hiányában elmaradt. A február végén megrendezendő Oscar díj jelöltjeinek bejelentésekor az Amerikai Filmakadémia képviselői azt mondták: mindenképpen megtartják a díjkiosztót.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.