A jövő keddig tartó 39. Magyar Filmszemle 18 versenybe került nagyjátékfilmje közül nyolcat már láthatott a hazai közönség a mozikban. A legsikeresebb alkotás a Megy a gőzös, amely 2007 októbere óta, 27 kópiával kering a magyar mozikban, és eddig 210 ezer nézőt vonzott. Koltai Róbert komédiájára a bemutató hetében, azaz hét nap alatt már 70 ezer látogató volt kíváncsi, ez a produkció olyan filmeket utasított maga mögé, mint a Csillagpor című angol–amerikai kalandfilm vagy a Kaptár harmadik része.
A Budapest Film forgalmazza az Overnight című, merőben más műfajú filmet is; Török Ferenc alkotása nyolc kópiával indult neki október elején az országnak, a tőzsdefilmnek kikiáltott alkotást eddig több mint 14 ezren látták. A Budapest Film filmforgalmazási üzletágvezetője, Csurdi Gábor lapunk kérdésére elmondta: szintén versenyez a mustrán két produkciójuk, Mundruczó Kornél 1,4 millió euróból készült, Delta című alkotását ősztől láthatja a közönség, Paczolay Béla vígjátékát, a Kalandorokat pedig a múlt hét óta vetítik 28 kópiával. A filmet az első hétvégén már 18 ezren látták, ezzel újabb sikerfilm született – teszi hozzá a szakember. Összehasonlítva: a Megy a gőzös című filmet a premiert követő három napon körülbelül 19 ezren nézték meg, 2004 nagy sikerét, a Kontrollt 40 ezren tekintették meg az első négy napon.
Tavaly a 2005-ben létrejött Hungarotop juttatta el a hazai mozikba a legtöbb magyar alkotást, összesen tizenötöt. A november 8-án, 12 kópiával indult Lányok (Faur Anna rendezése) nemcsak a művészmozikban, hanem a multiplexekben is helyet kapott, és egy hónap alatt mintegy ötezer látogatót vonzott. A cég legsikeresebb tavalyi produkciója a Hasutasok, amely átlépte a 100 ezres határt, december végéig 107 ezren látták a 20 kópiával, március óta vetített alkotást. A tavalyi szemle fődíjas alkotását, Bollók Csaba Iszka utazása című filmjét november óta játsszák a filmszínházak, azóta erre a filmre hatezren voltak kíváncsiak.
Herendi Gábor romantikus drámája, a Lora a 38. Magyar Filmszemle diákzsűri-különdíját vihette haza. A filmet már a szemle idején is vetítették a mozik, 2007-ben összesen 106 654 nézőt vonzott, és több mint 46 millió forint jegyárbevétellel zárta a tavalyi esztendőt.
A 38. Magyar Filmszemlén négy díjat kapott Szász János harmadik nagyjátékfilmje, az Ópium, amely több mint 50 ezres nézettséget ért el, pedig csupán nyolc kópiával vetítették. A Hunnia, a Művész és több vidéki mozi mostanában is műsorára tűzi a filmet, amely már megjelent DVD-n is.
A Hungaricom sem tétlenkedett 2007-ben, összesen hét magyar filmet forgalmazott, ezek közül kettőt – a Zuhanórepülést és A Nap utcai fiúkat – láthatunk az idei mustra játékfilmes versenyében. Szeptember 13-án 24 kópiával indult Novák Erik akciófilmje, a Zuhanórepülés, amely december végéig 2323 vetítésen több mint 32 ezer nézőt csábított a mozikba. Feleennyi kópiával kezdte pályafutását Szomjas György munkája, A Nap utcai fiúk, amelyet szeptember óta több mint 11 ezren néztek meg.
A 38. Magyar Filmszemle közönségdíjasa, a Konyec a Hungaricom legsikeresebb magyar alkotása lett 2007-ben: közel 4000 vetítést tartottak belőle, több mint 108 ezren látták, és több mint 74 millió forint jegybevételt hozott.
A Mokép forgalmazta tavaly a számos fesztiváldíjjal büszkélkedő Friss levegőt, amely megkapta a 2006-os Magyar Filmszemlén a legjobb első filmnek járó díjat. Kocsis Ágnes alkotása egy éve, hét kópiával jutott el a mozikba, a film – amelyet eddig körülbelül kilencezer néző látott – február elején jelenik meg DVD-n, rengeteg extrával, hétnyelvű felirattal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.