Gyurcsány nem lépne ugyanabba a folyóba
Túlságosan sokáig folytattunk népszerűségi versenyt, s ebben én magam is részt vettem - jelentette ki Gyurcsány Ferenc, aki szerint inkább felelősségi versenybe kéne kezdeni. A kormányfő úgy gondolja, a választók a következő időszakban látni fogják kinek a döntéseit határozza meg a felelős gondolkodás.
A miniszterelnök visszaemlékezett a 2001 és 2006 közötti időszakra, amikor elmondása szerint a kiadások nőttek, növelték a béreket, nagy állami beruházások indultak el és csökkentették az adókat. Gyurcsány szerint ezeket a döntéseket a jóakarat és népszerűség-szerzési motivációk egyaránt vezérelték. A vége azonban az lett, hogy az adócsökkentés és a sok kiadás miatt markáns költségvetési kiigazításra volt szükség. Ne kövessünk el újra ugyanezeket a hibákat - szólított fel a miniszterelnök.
Gyurcsány az osztogatás helyett átgondolt konszenzusokra van szükség. A miniszterelnök elmondta, a Nemzeti Csúcson elhangzott javaslatok közül többel is egyetértett. Így támogatja az adórendszer egyszerűsítését, az uniós források gazdaságélénkítésre fordítását.
Egyetért Dávid Ibolyával abban, hogy a szociális támogatásoknál a rászorultsági elv jobban érvényesüljön, de Orbán Viktorral is abban, hogy a vállalkozások adminisztrációs terheit csökkenteni kell. Az úgynevezett plafontörvénnyel kapcsolatban elmondta, az SZDSZ kérésének megfelelően szorgalmazni fogja, hogy egy feszesebb és szigorúbb kiadási határt támogasson az MSZP frakciója.

