BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kormányzati Zuschlag-szálak? "Ti mindig így csináljátok?"

Arató Gergely, az Oktatási és Kulturális Minisztérium jelenlegi államtitkára, Kiss Péter, kancellária miniszter és Újhelyi István, az MSZP alelnöke tudtak arról, hogy milyen tevékenységet folytat Zuschlag – vallotta az ügyészségen korábban az a dr. Szente Zsolt ügyvéd, aki jelenleg a Zuschlag per tizedrendű vádlottja. A vallomást a mai (szerda) tárgyalási napon olvasta fel dr. Fodor Endre bíró.

Az ügyvéd úgy tudja, hogy volt olyan alapítvány, mely egyenesen Aratóhoz volt bejelentve - írja a www.baon.hu.

A Kiskunhalason praktizáló Szente bűnpártolás, magánokirat hamisítás és hamis tanúzásra felbujtás vádjával került az ügybe. A mai tárgyalási napon írásos vallomást olvasott fel, melyben nem ismerte el a bűnösségét egyik vádpontban sem. Korábbi vallomásaiban azonban egyértelműen alátámasztotta a vádat. azt, hogy Zuschlagék fiktív tevékenységet folytattak és a céljuk kizárólag az állami támogatások megszerzése volt.
Szente – amikor erre rájött – meg is kérdezte Zuschlagot, hogy „ti mindig így csináljátok?” Mire állítása szerint a politikus válasza az volt: „Így működik az ország. Ne gondold azt, hogy Szijjártó Péter (a Fidesz szóvivője) fehér…”

Szente Zsolt, akit eleinte védőügyvédként foglalkoztatott a vádlottak egy része, tudott arról, hogy egy halott kiskunhalasi vállalkozóra, Kisbaranyi Lászlóra, valamint egy jelenleg Spanyolországban tartózkodó férfire, Suba Attilára akarták „verni a balhét”. Az ügyvéd szerzett fotót az elhunytról, amit a felismertetési eljárások során tudtak használni a vádlottak. Ezt – azaz, hogy a fotót beszerezte – korábbi és mai vallomása szerint megbánta Szente. 

A cikk teljes terjedelemben itt olvasható

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.