BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az érvénytelen pécsi választást a Fidesz jelöltje nyerte - Új voksolás lesz

Érvénytelennek bizonyult a vasárnapi egyéni országgyűlési képviselő-választás Kertvárosban és a megye 3-as számú választókerületéhez tartozó kilenc településen az alacsony részvétel miatt. Új időközi választások lesznek, valószínűleg szeptember végén

A voksolás azonban ezúttal is érvénytelen volt, miután a vasárnap esti hét órás urnazárásig csupán a választásra jogosultak 17,9 százaléka, 8439 szavazó adta le voksát. Egy személy Londonban szavazott, így egy választókerület eredményét csak később tudjuk meg – abba keverik bele e külföldi voksot - számol be a bama.hu.

Az érvényes és eredményes választáshoz a szavazók 25 százalékának plusz egy főnek, vagyis 11836 személynek kellett volna érvényes szavazatot leadnia.

Kővári János  - Fidesz-KDNP - az érvényesnek nyilvánított 8764 szavazatból 6784-et kapott tegnap (77,5%).



A második helyen dr. Tóth Bertalan, az MSZP jelöltje végzett 1478 vokssal (16,8%), őt követte Palancsa Gábor (Jobbik) 502 szavazattal (5,7%). Szigethy Béla, az MDF jelöltje a 2. forduló előtt visszalépett.


Az érvénytelen második forduló miatt új választást ír majd ki az Országos Választási Bizottság, amelyet az érvényben lévő szabályok szerint legkésőbb október 18-án tarthatnak meg, de nem korábban mint augusztus 30.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.