Új Széchenyi Terv és bankadó - A legnépszerűbb kormányintézkedések
A kormány eddigi tevékenységeivel és stratégiai döntésével a megkérdezettek többsége (57 százaléka) elégedett – derül ki a Nézőpont Intézet legfrissebb kutatásából. A kormány eddigi munkájával leginkább a megyeszékhelyen, illetve a megyei jogú városban élők (62 százalék), valamint a 60 évnél idősebbek elégedettek (62 százalék).
A kutatás arra is rávilágít, hogy a kormánypártok szimpatizánsai elégedettek az áprilisi döntésükkel, hiszen 78 százalékuk támogatja a kormány munkáját, sőt a Jobbik-szimpatizánsok 32 százaléka, az LMP-szimpatizánsok 33 százaléka és a szocialista tábor 27 százaléka is inkább elégedett az elmúlt száz nap kormányzati teljesítményével.
A 100 napos kormány legnépszerűbb intézkedésének az Új Széchenyi Terv meghirdetése, valamint a bankadó bevezetése bizonyult, amelyekkel a megkérdezettek 61 százaléka elégedett. Ezektől kevéssel lemaradva 58 százalékkal a kettős állampolgárság bevezetését említették a megkérdezettek.
Szintén előkelő helyen szerepelt a kormány árvízi munkájának értékelése: a megkérdezettek 55 százaléka fejezte ki elégedettségét. Legkevesebben az egykulcsos, de családbarát adózás bevezetésével voltak elégedettek (41 százalék) a kormány emlékezetes döntései közül.
Orbán Viktor ismertsége és támogatottsága kormánya első száz napja után kimagasló. A nemzeti centrum kormányát vezető politikust minden megkérdezett ismeri és teljesítményével a válaszolni tudók 63 százaléka elégedett. Ők az iskolai osztályzatok alapján jó vagy jeles jeggyel minősítették a miniszterelnök munkáját. Orbán Viktor támogatottsága kiemelkedő a városi lakosság (66 százalék) és a 60 éven felüliek (67 százalék) körében.


