Csökkent a munkanélküliség az OECD tagállamaiban
A 34 tagállamból álló OECD-ben 2013. novemberben 7,8 százalék volt a harmonizált munkanélküliségi ráta az októberi 7,9 százalék után. Elemzők szerint a csökkenés arra utal, hogy végre a munkaerőpiacon is megmutatkozik a tagállamok között mért gyenge, de stabil 2013-as gazdasági növekedés hatása.Kedvező fejlemény, hogy a fiatalkorúak közti munkanélküliség az átlagnál gyorsabban csökkent.
A fiatalkorú munkanélküliség 16 százalék volt októberben, de már csak 15,7 százalék novemberben. A fiatalkorúak munkavállalási esélyének javítása fontos szempont, mert őket különösen súlyosan érintette a gazdasági válság. A munkanélküliek száma 47,1 millió volt novemberben, kevesebb mint az októberi 47,6 millió. A gazdasági válság kezdetéhez, azaz 2008 júliusához képest azonban még mindig 12,4 millióval volt több munkanélküli.
Novemberben a munkanélküliség az Egyesült Államokban (7 százalék), Mexikóban (4,6 százalék) és Izraelben (5,5 százalék) javult jelentősen. Magyarországról még nem álltak rendelkezésre novemberi adatok, a 2013. októberi munkanélküliségi ráta 9,5 százalék volt


