Lu Hszin úgy fogalmazott: a mostani, teljes egészében a középiskolások akadémiai tudását tesztelő felvételi eljárás idejétmúlt, nem segíti a legjobbak egyetemre jutását, és nem felel meg a munkaerőpiaci követelményeknek.
A jövőben azok a diákok, akik inkább technikai tudást igénylő szakokon - így a mérnökök vagy magasan képzett műszerészek esetén - a diákok a középiskolai tankönyvek tartalmán túl technikai tudásukról is számot adnak majd, s a kettő eredménye együtt dönt egyetemi felvételükről. Hogy a reformok mikor lépnek életbe, a minisztérium egyelőre nem adott tájékoztatást. Országszerte mintegy 600 egyetemet alakítanak át, hogy kifejezetten szakképzést nyújtson a diákoknak - mondta Lu.
A diákok mindezidáig kizárólag a központi felsőoktatási felvételi vizsgán, a hírhedt kaokaón való eredményük alapján választhattak mesterszakot maguknak. Ez hátrányos helyzetbe hozta a magas technikai tudással rendelkező, de tesztírásban nem kimagasló fiatalokat, a változtatások így komolyan megnövelik jó egyetemre való bejutási esélyeiket. Azoknak a végzősöknek, akik az elméleti szakokat választják, fennmarad a jelenlegi felvételi rendszer.
A reformokat a kínai munkaerőpiaci folyamatok is indokolttá teszik. Évente mintegy 17 millió fiatal lép ki a munkaerőpiacra, ahol évek óta strukturális munkaerőhiány mutatkozik, főleg technikai tudást igénylő szakemberekből.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.