BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Victor Ponta bizonyos feltételekkel lemond a kormányfői tisztségből

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Felajánlotta lemondását Victor Ponta román miniszterelnök a bukaresti kormány éléről pénteken, azzal a feltétellel, ha Klaus Iohannis megválasztott elnök a jelenlegi kormánykoalícióból bíz meg másvalakit kormányalakítással.

Ponta ezt pénteken jelentette ki a dcnews.ro hírportálnak adott interjúban. Leszögezte, hogy a 2012-es parlamenti választás nyomán hatalomra került jelenlegi kormánykoalíciónak folytatnia kell a kormányzást 2016-ig, hiszen még sok a tenni valója a következő két évben.

"Addig, amíg létezik a jelenlegi parlamenti többség, a kormányzásra kell összpontosítanunk" - mondta Ponta. Ponta november 16-án elvesztette az államfőválasztást Iohanissal szemben.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.