Akkor lesz versenyképes az ország, ha az óvodától az egyetemig azt tanítjuk, hogy itt verseny van, és a verseny jó dolog - mondta Lakatos Péter, az MGYOSZ alelnöke a Világgazdaság konferenciáján. Megjegyezte, nem ért egyet azzal az állítással, miszerint a kormány ki akarja vezetni az országot az EU-ból, véleménye szerint ugyanakkor félreérthető üzeneteket küld a világnak a keleti nyitás kapcsán.
A versenyképesség szempontjából az ortodox felfogásban kétfajta versenyben veszünk részt. Magyarországon egy világszínvonalú infrastruktúra van, viszont a hatékonysági szempontokban (piac, törvényi környezet) jó eredményt kell elérnünk, hogy ne maradjunk le - vélekedett Lakatos Péter. Az innováció és a folyamatok összetettségében való fejődéssel kerülhetünk közelebb a fejlett országokhoz.
A versenyképességünk ma olcsó bérre, a külföldi - főleg termelő - cégeknek nyújtott kedvezményekre, a rugalmas munkaerőpiaci szabályokra és a gyenge devizára alapul - vélekedett. "Nem láttam olyan statisztikát, hogy 300 és 320 forint között töménytelen magyar áru várna exportálhatóvá, vagy újra jönnének a cipővarrodák Magyarországra. Nem vagyok biztos abban, hogy a deviza gyengülése többletexportot jelent, legfeljebb a vállalatok nyeresége lesz nagyobb" - emelte ki.
A most sikeres magyar cégek alulról szerveződtek, versenyben edződtek, és mindig a határon túl gondolkodtak. "A versenyképességhez verseny kell" - foglalta össze.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.