BUX 51,453.71
-0.95%
BUMIX 4,324.31
-0.57%
CETOP20 2,344.48
-0.66%
OTP 17,500
-2.21%
KPACK 16,800
0.00%
0.00%
0.00%
+0.27%
+0.22%
ZWACK 16,500
+0.61%
0.00%
ANY 1,580
-1.56%
RABA 1,510
0.00%
0.00%
-0.59%
0.00%
-1.37%
-0.60%
-3.11%
-0.68%
-1.34%
-0.52%
OTT1 149.2
0.00%
-0.83%
MOL 2,460
+0.57%
+0.71%
ALTEO 1,370
-1.79%
0.00%
-0.43%
EHEP 1,945
0.00%
0.00%
-0.30%
MKB 1,972
0.00%
0.00%
-2.87%
-0.47%
0.00%
0.00%
SunDell 37,200
-0.53%
0.00%
+0.46%
+3.66%
+1.14%
+0.16%
-2.86%
Forrás
RND Solutions
Közélet

Már lehet szavazni az év sportolóira

Idén 62. alkalommal voksolhatnak a sportújságírók, cikkünkben megtalálja az összes jelöltet.

Megkezdődött az internetes szavazás 2019 legjobb sportolóira. A sportújságírók 62. alkalommal voksolhatnak.

Az idén hét kategóriában – az Év férfi sportolója, az Év női sportolója, az Év edzője, az Év csapata (egyéni sportágak csapatversenye), az Év csapata (hagyományos csapatsportágak), az Év férfi labdarúgója, az Év női labdarúgója – lehet szavazni. Az MSÚSZ elnöksége 10-es jelöltlistákat állított össze.

A Nemzeti Sport szerint az Év góljára az M4 Sport honlapján december 23. hétfőtől voksolhatnak az MSÚSZ és a Magyar Labdarúgó-szövetség révén felkért szakmai zsűri összeállította 10-es listára a szurkolók, így kialakul a legjobb három mezőnye, de az eddigiektől eltérően a győztest a szakmai zsűri választja ki, átvéve a FIFA Puskás-díj odaítélésének az idén bevezetett gyakorlatát.

ÉV SPORTOLÓJA GÁLA 2019, A JELÖLTEK

FÉRFIAK

Halász Bence (atléta)

Kopasz Bálint (kajakos)

Liu Shaolin Sándor (rövid pályás gyorskorcsolyázó)

Lőrincz Tamás (birkózó)

Lőrincz Viktor (birkózó)

Michelisz Norbert (autóversenyző)

Milák Kristóf (úszó)

Rasovszky Kristóf (nyílt vízi úszó)

Siklósi Gergely (vívó)

Szatmári András (vívó)

NŐK

Barka Emese (birkózó)

Bodonyi Dóra (kajakos)

Busa Andrea (kick-boxos)

Csipes Tamara (kajakos)

Hosszú Katinka (úszó)

Kapás Boglárka (úszó)

Késely Ajna (úszó)

Major Veronika (sportlövő)

Maráz Zsuzsanna (ultrafutó)

Márton Anita (atléta)

Fotó: AFP

EDZŐK

Bánhidi Ákos, Csang Csing Lina (rövid pályás gyorskorcsolya)

Pat Cortina (női jégkorong-válogatott)

Dancsházy-Nagy Tamás (Siklósi Gergely)

Danyi Gábor (Győr, női kézilabda)

Demeter Irén (Kopasz Bálint)

Petrov Árpád (Hosszú Katinka)

Selmeci Attila (Milák Kristóf)

Sike András (kötöttfogású birkózó-válogatott)

Szokolai László (Rasovszky Kristóf)

Varga Zsolt (FTC, vízilabda)

CSAPAT (egyéni sportágak csapatversenye)

Férfi kardcsapat (Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szilágyi Áron, Szatmári András)

Férfi rövid pályás gyorskorcsolyaváltó (Burján Csaba, Krueger Cole, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Varnyú Alex)

Kettesfogathajtó-válogatott (ifjabb Dobrovitz József, Hölle Martin, Osztertág Kristóf)

Női kajak négyes (Bodonyi Dóra, Medveczky Erika, Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra)

Női kajak kettes (Medveczky Erika, Hagymási Réka,)

Női maratoni kajak kettes (Czéllai-Vörös Zsófia, Csay Renáta)

Női kenu kettes (Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső)

Női tenisz páros (Babos Tímea, Kristina Mladenovic)

Repülőhollandi-egység (Majthényi Szabolcs, Domokos András)

Solingválogatott (Joó Kristóf, Litkey Farkas, Németh Pepe)

CSAPAT (hagyományos csapatsportok)

3x3-as női kosárlabdaválogatott

Ferencváros (férfi labdarúgás)

FTC-Telekom (férfi jégkorong)

FTC-Telekom Waterpolo (férfi vízilabda)

Győri Audi ETO KC (női kézilabda)

Női jégkorong-válogatott

Siófok KC (női kézilabda)

Sopron Basket (női kosárlabda)

Telekom Veszprém (férfi kézilabda)

Vasas Óbuda (női röplabda)

Fotó: FIBA Europe

LABDARÚGÁS (férfiak)

Cseri Tamás (Mezőkövesd)

Dibusz Dénes (FTC)

Gulácsi Péter (RB Leipzig)

Holman Dávid (Slovan)

Davide Lanzafame (FTC, Honvéd)

Willi Orbán (RB Leipzig)

Pátkai Máté (Mol Fehérvár)

Szalai Ádám (Hoffenheim, Mainz)

Szoboszlai Dominik (Salzburg)

Vida Máté (DAC)

LABDARÚGÁS (nők)

Csiki Anna (Ferencváros)

Csiszár Henrietta (Bayer Leverkusen)

Fenyvesi Evelin (Ferencváros)

Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg)

Mosdóczi Evelin (Ferencváros)

Rácz Zsófia (Haladás-Viktória)

Szabó Viktória (Ferencváros)

Turányi Lilla (MTK)

Vágó Fanny (St. Pölten, Ferencváros)

Zeller Dóra (Bayer Leverkusen)

A fogyatékos sportolók, csapatok, a fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzők 10-es listáját ezúttal is a Magyar Paralimpiai Bizottság állította össze. Változás, hogy most ebben a négy kategóriában nem az MSÚSZ-tagok hagyományos szavazása dönt, hanem a MPB felkérte szakemberek, szakírók voksolnak.

FÉRFIAK

Déri Dávid (szervátültetett, triatlonos)

Fecske József (speciális olimpikon, erőemelő)

Földi Bence (hallássérült, kerékpáros)

Jenei Zoltán (speciális olimpikon, úszó)

Juhász Szebasztián (speciális olimpikon, tornász)

Juhász Zoltán (szervátültetett, bowlingozó)

Kiss Péter Pál (parakajakos)

Mezei Gergő (szervátültetett, atléta)

Mihálovits Tamás (szervátültetett, atléta)

Tóth Attila (szervátültetett, asztaliteniszező)

NŐK

Biacsi Ilona (paraatléta)

Ekler Luca (paraatléta)

Hajmási Éva (kerekesszékes vívó)

Hasznos Szabina (szervátültetett bowlingozó)

Illés Fanni (paraúszó)

Latinovics Lívia (speciális olimpikon, tornász)

Madarászné Mező Boglárka (kerekesszékes vívó)

Pap Bianka (paraúszó)

Szilágyi Zsanett (speciális olimpikon, úszó)

Tóth Irma (szervátültetett, asztaliteniszező)

FOGYATÉKOS SPORTOLÓKKAL FOGLALKOZÓ EDZŐK

Beliczay Sándor (kerekesszékes vívás)

Galambos Zsolt (speciális, kosárlabda)

Marton Gergő (speciális, labdarúgás)

Milos Imre (szervátültetett, asztalitenisz)

Pethő Ferenc (szervátültetett, atlétika)

Pécsi Annamária (szervátültetett, triatlon, úszás)

Pruzsina István (parakajak-kenu)

Salamonné Szabó Éva (speciális, torna)

Szabó Álmos (paraúszás)

Szalma László (paraatlétika)

CSAPAT

Bowlingpáros (speciális, Borszéki Péter, Wendler Csaba)

Curling-válogatott (hallássérült)

Férfi asztalitenisz-csapat (para, Berecki Dezső, Csonka András, Zborai Gyula)

Férfi kosárlabda-válogatott (speciális)

Férfi labdarúgó-válogatott (speciális)

Férfi 4x100 méteres atlétaváltó (szervátültetett, Gelencsér Róbert, Jánka Sándor, Mezei Gergő, Zilaj Csaba)

Női görkorcsolyaváltó (speciális, Bartha Beatrix, Mayer Barbara)

Női kerekesszékes vívóválogatott (Dani Gyöngyi, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Madarászné Mező Boglárka, Veres Amarilla)

Road Race csapat (szervátültetett, Déri Dávid, Mezei Gergő, Venyercsán László)

Vegyes asztalitenisz-csapat (szervátültetett, Kóka Zoltán, Tóth Attila, Tóth Irma)

Az M4 Sport – Az Év Sportolója 2019 Gálát az immár hagyományos, élő televíziós közvetítés keretében 2020. január 16-án, csütörtökön 20 órától a Nemzeti Színházban rendezi meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége.

 

Kapcsolódó cikkek