A még Donald Trump által bevezetett acél- és alumíniumipari vámokról szólnak a tárgyalások, kölcsönös cél a megegyezés.
K. B. G.
2021.05.17, 13:25
Megosztom a cikket
Az Egyesült Államok és az Európai Unió megkezdte a tárgyalásokat a korábbi amerikai elnök, Donald Trump elnöksége alatt kivetett acél- és alumíniumipari vámokról – tudta meg a CNBC.
Az amerikai kereskedelmi megbízott és az Európai Bizottság hétfőn kiadott közös közleményében azt írja, hogy
az Egyesült Államok és az Európai Unió biztosítani kívánja az acél- és alumíniumiparuk hosszútávú versenyképességét és erősíteni akarja a demokratikus szövetségüket.
Washington még
2018 júniusában vetett ki 25 százalékos vámot az acél és 10 százalékos vámot az alumínium termékekre.
Fotó: STR / AFP
Az EU a kezdetektől vitatta a vámok jogosságát és miután több kísérlet is kudarcba fulladt, válaszként
mintegy 6,4 milliárd euró értékű amerikai exportot sújtó lépéseket vezetett be, többek között a Bourbon whiskeyre, a mogyoróvajra és a narancslére.
Az unió emellett a Világkereskedelmi Szervezethez (WTO) is fordult az ügyben, ami az év második felére ígért döntést. Az Európai Bizottság szóvivője szerint kölcsönös cél a WTO vita lezárása a tárgyalások során.
Ne maradjon le a Világgazdaság híreiről, olvassa őket mindennap!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.