Lepattant a koronavírus Erdoganról
Negatív tesztet produkált csütörtökön Recep Tayyip Erdogan, Törökország elnöke. Az államfő még szombaton kapta el a koronavírust, az omikron variáns fertőzte meg, amely miatt házi karanténba is kényszerült.
A Reuters idézte a török állami hírügynökséget, az Anadolut, amely egy orvosra hivatkozva közölte Erdogan tesztjének eredményét.
A 67 éves Erdogan a hétvégén még maga jelentette be a fertőzését. Akkor azt mondta: a feleségének és neki is pozitív lett a koronavírustesztje.

Fotó: OZAN KOSE / AFP
Szerencsére csak az omikron variáns enyhe tüneteit tapasztaltuk magunkon, ezért továbbra is dolgozunk itthonról. Hálásak vagyunk az értünk mondott imákért
– mondta akkor a politikus.
Az Anadolu jelentése szerint Erdogan már kétszer is negatív tesztet produkált, így orvosa szerint hamarosan visszatér a munkájához. A hírek szerint akár már pénteken folytathatja félbehagyott programjait.


