Mégsem szavaztak a főpolgármester-helyettesekről – napirendre sem került a kérdés
A főpolgármester-helyettesek személyéről szavaztak volna szerda reggel a Fővárosi Közgyűlésben az eredeti napirend szerint. A jelölt Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom képviselője és Kiss Ambrus volt.

A testület ülésének első napirendje pontja volt Karácsony Gergely helyetteseinek a megválasztása, miután korábban nem sikerült dűlőre jutni a kérdésben. A szerdai szavazás alakulása sem volt egyértelmű, hiszen a főpolgármesternek nincs többsége a testületben. Végül a közgyűlés le is vette a napirendről a főpolgármester-helyettesek megválasztásának kérdését – írja a Telex.
A fővárosi patthelyzet így, úgy tűnik, annak ellenére tartós marad, hogy Karácsony Gergely békejobbot nyújtott Vitézy Dávidnak, aki a legnagyobb ellenfele volt a júniusi önkormányzati választás során. A két politikus együttesen pedig a szavazatok 95 százalékát szerezte meg akkor a voksoláson, igaz, a közgyűlés két legnagyobb pártja, a Fidesz és a TISZA Párt egyike sem állított jelöltet, miután az előbbi visszaléptette Szentkirályi Alexandrát.


