Oroszország szerint a Nyugatnak el kellene már ismernie Ukrajna vereségét
Az orosz biztonsági tanács titkára, Szergej Sojgu csütörtökön egy nappal Donald Trump győzelme után kijelentette, hogy a Nyugatnak el kellene fogadnia Oroszország sikerét az orosz–ukrán háborúban, és tárgyalásokat kellene kezdeni annak befejezéséről. Trump a kampány során azt állította, hogy képes lenne 24 órán belül békét teremteni Ukrajnában, bár kevés részletet osztott meg arról, hogyan kívánja ezt elérni.

Sojgu kijelentette, hogy a Nyugat megpróbálta Ukrajnát arra használni, hogy stratégiai vereséget mérjen Oroszországra, de kudarcot vallott.
Most, amikor a hadszíntéri helyzet nem a kijevi rezsim javára szolgál, a Nyugat választás előtt áll – folytatja-e az ukrán lakosság finanszírozását és pusztítását, vagy elismeri a jelenlegi valóságot és megkezdi a tárgyalásokat
– mondta Sojgu. Putyin június 14-én meghatározta a háború befejezésére vonatkozó feltételeit: Ukrajnának le kell mondania NATO-tagsági ambícióiról, és vissza kell vonnia csapatait abból a négy régióból, amelyet Moszkva magáénak követel – írja a Reuters.
Találkozhat Putyin és Trump – megnyílhat az út a béke felé
Nincs előkészületben Vlagyimir Putyin orosz államfő és Donald Trump találkozójának megszervezése, ám nem zárható ki, hogy a két vezető még a megválasztott amerikai elnök beiktatása előtt kapcsolatba lép egymással – közölte Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője csütörtökön újságíróknak.
Azt mondta Trump, hogy a beiktatása előtt fel fogja hívni Putyint. Ezek az ő szavai, itt egyelőre nincs más mondanivalónk – mondta Peszkov. Arra a kérdésre, hogy vajon Putyin és Trump a januári washingtoni elnöki beiktatás előtt beszélhet-e telefonon egymással, a szóvivő azt mondta, hogy ez „nem kizárt”.



