
Washingtoni légi katasztrófa: megtalálták az összes áldozat holttestét
Megtalálták és egy kivételével azonosították a múlt heti washingtoni légi katasztrófa valamennyi halálos áldozatának holttestét – közölték a kutatásban részt vevő szervek kedden. Az érintett hatóságok közös közleményt adtak ki, amely szerint mind a 67 halálos áldozat testét megtalálták a jeges Potomac folyóban.

Egyúttal együttérzésüket fejezték ki az áldozatok családjainak, és jelezték, hogy lehetőségeiktől függően mindenben támogatják őket ezekben a nehéz napokban. A szerencsétlenség múlt szerdán történt. Az American Airlines Wichita felől érkező járata 64 emberrel a fedélzetén késő este leszállás közben, mintegy 120 méteres magasságban összeütközött a hadsereg helikopterével, amelyen hárman tartózkodtak.
A két roncs a Ronald Reagan repülőtér közelében a Potomac folyóba zuhant. A tragédiának nem volt túlélője. A gépen műkorcsolyázók is utaztak, a szerencsétlenségnek orosz és kínai áldozata is volt. A hatóságok most jelezték, hogy a repülőgép és a helikopter roncsainak keresését még folytatják a folyóban.
Már korábban megtalálták a repülőgép feketedobozait is. Ezek vizsgálata is folyik, az előzetes jelentést 30 napon belülre ígéri az amerikai közlekedésbiztonsági hivatal (NTSB). Sajtóértesülések szerint a baleset idején a szokásosnál kevesebben dolgoztak a légi irányítási központban.
Donald Trump amerikai elnök arról beszélt, hogy a helikopter pilótájának hibája vezethetett a szerencsétlenséghez.
Újabb légi katasztrófa történt, többen meghaltak
A Szövetségi Légügyi Hivatal (FAA) közleménye szerint egy Learjet–55-ös típusú kisrepülőgép szenvedett balesetet, amely a közeli kelet-philadelphiai repülőtérről szállt fel és a Missouri állambeli Springfield-Branson National Airportra tartott. A baleset okait az amerikai Országos Közlekedésbiztonsági Bizottság vizsgálja.





