BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Alaptörvény: a Fidesz benyújtotta a módosító javaslatot – ez fog változni

Alaptörvényi védelmet kap a készpénzhasználat, erősödnek a gyermekek jogai. Bekerül az alaptörvénybe az is, hogy az ember vagy férfi, vagy nő.

Benyújtotta a parlamentnek az Alaptörvény módosítását a Fidesz országgyűlési frakciója – derül ki a csoport kedd esti Facebook-posztjából, mely részletezi is, hogy hogyan mik kerülnek be a jogszabályba.

Hungarian Forint Banknotes NAV adategyeztetés
cofidis készpénzhasználat
alaptörvény
A készpénzhasználat joga is bekerül az Alaptörvénybe /Fotó: NurPhoto via AFP

A javaslatok már korábban is ismertek voltak, így nagy meglepetések nincsenek a tervezetben, mely szerint:

  • alaptörvényi védelmet kap a készpénzhasználat joga,
  • rögzíti, hogy az ember férfi vagy nő,
  • megerősíti minden gyermek jogát a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéshez szükséges védelemhez és gondoskodáshoz. A javaslat értelmében ez a jog az élethez való jog kivételével minden más jogot megelőz.
  • felfüggeszthetővé válik a magyar állampolgársága annak a többes állampolgárnak, aki Magyarország közrendjére, köz- vagy nemzetbiztonságára veszélyt jelent. Akinek felfüggesztik az állampolgárságát, az kiutasítható Magyarország területéről.
  • Végezetül pedig bekerül az Alaptörvénybe, hogy Magyarországon a kábítószer előállítása, használata, terjesztése, népszerűsítése tilos.

A bejegyzés szerint az Alaptörvény módosításához a kormánypárti frakciók összes képviselője csatlakozott. Mint írják, a módosítás célja, hogy Magyarország alapvető értékeit a következő generációk számára is megőrizzék.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.