BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több tízmillió forintnyi állami pénzdíjat nyert az egyik budapesti antifa támadó

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A budapesti antifa támadások egyik gyanúsítottja 48 ezer eurónyi díjat nyert a német oktatási minisztériumtól. Hanna Schillert a német ügyészség emberölési kísérlettel vádolja.

Nagy presztízsű díjat nyert a budapesti antifa támadásokért tavaly letartóztatott, emberölési kísérlet gyanújával azóta is őrizetben lévő Hanna Schiller. Az aktivista a hírhedt szélsőbalos szervezet, a kalapácsbanda tagjaként követte el a támadásokat. A német ügyészség emelt ellene vádat.

20240210_0010
Budapest utcáin több járókelőt is megtámadtak az antifák / Fotó: Csudai Sándor

A művészeti iskolások számára kiírt német szövetségi díjat Schiller egy női hajból készült lábtörlővel nyerte el, mely a kurrens szociopolitikai ügyekre világít rá, mint a jobbratolódás vagy a menekültválság és a rendszerszintű szexizmus – írja a European Conservative.

A díjhoz 30 ezer euró pénzdíj is jár, valamint 18 ezer euró ösztöndíj is. 

A 48 ezer eurót (közel 20 millió forint) pedig a német oktatási minisztérium, tehát a német adófizető állták. A zsűri Schiller lábtörlőjét, mint a hatalom és erőszak strukturális és tényszerű mechanizmusait vizsgáló alkotást méltatta. Az aktivista számos ösztöndíjat és díjat nyert, például az AdBK Nürnberg Akadémia díját tavaly.

Mindeközben egyik társa, a Magyarországon felfegyverkezve, csoportosan elkövetett gyűlölet-bűncselekményekkel és testi sértéssel vádolt Ilaria Salis az Európai Parlament képviselője, így diplomáciai védettséget élvez a magyar eljárással szemben.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.