A kullancs már nem csak a kirándulók réme, hiszen a város szívében, akár egy parkolóban is felbukkanhat – írja a Feol.hu.
A cikk szerint a városlakók legalább annyira ki vannak téve a kullancsoknak, mint a vidéken élők: ez fokozottan igaz a háziállatokra is, függetlenül attól, hogy házi kedvencről van szó, vagy éppen haszonállatokról.
A kullancsok csaknem háromszáz betegséget terjesztenek, de ezek közül az emberre csak néhány veszélyes.
Hazánkban a két leggyakoribb
Ezek elkerülése érdekében fontos, hogy kullancscsípés esetén mielőbb távolítsuk el a vérszívót
A kullancsok eltávolításával felesleges időveszteség orvoshoz fordulni, kivéve, ha nehezen vagy nem elérhető helyen, például a hallójáratban van,
A kullancsok főként a talajon és az aljnövényzetben élnek, és onnan kerülnek az emberekre és állatokra.
A Kárpát-medencében körülbelül két tucat kullancsfaj él, leggyakrabban a közönséges kullanccsal (Ixodes ricinus) találkozhatunk, ez a faj a Lyme-kór és a vírusos agyhártyagyulladás terjesztője. Színe barnás, nincsenek szemei, tapogatólábai inkább hosszúak, kis kinövés van a végbélnyílás fölött, a háti részt a hímek esetében egészen, a nőstényeknél részben kemény pajzs védi.
Szakemberek szerint
a csípésre tilos különböző olajokat, zsírokat, krémeket kenni.
Az eltávolítást követően a csípés helyét fertőtlenítsük le, de ne használjunk szteroidos krémet, ez ugyanis megzavarhatja az immunrendszert, és elmaradhat a szokásos helyi reakció, a Lyme-kórra utaló körkörös vagy ovális, több centiméter átmérőjű, fájdalmat nem okozó bőrpír! Ha ilyet tapasztalunk, mindenképpen forduljunk orvoshoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.