Tiszóczi Roland | Az S&P Global előrehaladott tárgyalásokat folytat az IHS Markit megvásárlásáról, a szektortárs megszerzéséért 44 milliárd dollárt fizetne részvényekben. Az IHS Markit piaci kapitalizációja 36,9 milliárd dollár volt a pénteki tőzsdei záró árfolyam alapján. Az S&P Global aktuális piaci értéke több mint a duplája, 82 milliárd dollár, az információszolgáltató társaság részvényeinek árfolyama az idén 25 százalékot emelkedett.
Az IHS Markit gazdaságkutató több mint ötezer elemzőt, adatkutatót, pénzügyi szakértőt és ipari szakembert foglalkoztat. Az S&P Global és az IHS Markit fúzióját a piaci verseny élesedése és a mérethatékonyság jobb kihasználása indokolja. Az iparág más nagy szereplői is hasonló módon próbálják meg kihasználni az egyre digitalizáltabb pénzügyi piacokon a megnövekedett adat- és elemzésigényt. Tavaly a London Stock Exchange Group 27 milliárd dollárért vásárolta fel a Refinitiv piaci elemzőt. Az S&P Global, az IHS Markit és riválisaik, köztük például az MSCI Inc. részvényei az utóbbi években jelentősen felértékelődtek, bőséges pénzügyi forrást biztosítva az üzletkötéshez.
Ha megvalósul, az ügylet a világ második legnagyobb akvizíciója lehet 2020-ban. A versenyhatóságok aggodalmuknak adtak hangot amiatt, hogy a vállalatok túlzott piaci befolyást szerezhetnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.