BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb repülőgép-szerencsétlenség: nincsenek túlélők a rejtélyes alaszkai balesetben

Idén ez már a sokadik repülőgép-szerencsétlenség, ezúttal Alaszkában zuhant le egy Boeing utasszállító.

Mind a tíz ember életét vesztette a Bering Air repülőgépén, amely csütörtökön tűnt el a radarképernyőkről Alaszka felett közölte az amerikai parti őrség szombaton. A repülőgép-szerencsétlenség okát egyelőre nem tudni.

repülőgép-szerencsétlenség
Újabb repülőgép-szerencsétlenség: nincsenek túlélők a rejtélyes alaszkai balesetben / Fotó: AFP

Kilenc felnőtt utas és egy pilóta volt a gép fedélzetén, amely Unalakleetből Nome-ba tartott. A repülőgép egy jégtáblán szétszóródott darabjait Nome-tól 354,7 kilométerre délkeletre fedezték fel.

Mike Salerno, az amerikai parti őrség szóvivője elmondta, hogy a mentők a repülőgép utolsó ismert helyét helikopterrel kutatták, amikor megtalálták a roncsokat.

A baleset az elmúlt 25 év egyik legsúlyosabb balesete volt a szövetségi államban.

David Olson, a kisrepülőt üzemeltető alaszkai székhelyű Bering Air igazgatója elmondta, hogy a Cessna Caravan csütörtökön 14 óra 37 perckor szállt fel, és kevesebb mint egy órával később veszítették el vele a kapcsolatot. A térségben ekkor gyengén havazott, köd volt, mínusz nyolc fok volt a hőmérséklet.

Ez már a sokadik repülőgép-baleset volt a világban az elmúlt másfél hónapban

Kevesebb mint két hét alatt ez a harmadik súlyos légi baleset az Egyesült Államokban. Január 29-én az American Airlines utasszállító repülőgépe és a hadsereg Black Hawk helikoptere ütközött a levegőben a washingtoni Ronald Reagan nemzetközi repülőtér közelében. A balesetben 67-en vesztették életüket. Január 31-én pedig egy egészségügyi szállító repülőgép zuhant le Philadelphiában, a fedélzeten tartózkodó hat ember, a földön pedig egy ember meghalt.

De nem csak Amerikában, Európában és Ázsiában is történt baleset, december 25-én egy Bakuból Groznijba tartó járat kisebb kitérő után Kazahsztánban zuhant le, miután alapos gyanú alapján lelőtte az orosz légvédelem. December 29-én pedig a dél-koreai Muan repülőtéren balesetet szenvedett a Jeju Air Boeing 737-800-asa, a repülőgép-szerencsétlenségben 179-en meghaltak.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.