Ismét jellemző volt, hogy a szeptembertől decemberig a piacot felfelé húzó szektorok szerepeltek igen gyengén: a csip- és a mobileszközgyártók ezúttal is süllyedtek. A Nokia az idén már 12 százalékot csúszott, a 25 eurós szint azonban eddig támaszt adott a részvénynek. A hét nagy vesztese az a Siemens, amely közel megduplázta értékét a szeptemberi mélypont óta. Ehhez képest nem meglepő a múlt heti 5,6 százalékos csökkenés. Egész hétre jellemző volt, hogy a befektetők figyelme a defenzív részvények felé fordult.
A tengerentúlon a technológiai szektorban igazi eladási hullám alakult ki. A megjelent cégeredményekre - néhány kivétellel - eséssel reagált a piac, mivel hiába hozták a cégek a várakozásokat, vagy az volt a baj, hogy a bevételek kisebbek lettek a vártnál, vagy nem voltak elég optimisták a közeljövő kilátásait illetően. A számok megjelenése után emiatt vált hirtelen túlértékeltté a befektetők szemében többek között az IBM és a Microsoft, mindkét cég papírja 5 százaléknál nagyobbat esett számai közlése után. A piacon egyre többen vélekednek úgy, hogy a technológiai szektor túl sokat emelkedett az év végén, a Merrill Lynch legfrissebb elemzése szerint az 50 legfontosabb új gazdaságbeli cég 70 százaléka jelentősen túlértékelt. A Dow 1,7, a Nasdaq viszont 4,5 százalékot veszített a héten, az év eleje óta már az összes fontos index mínuszban jár.
Nem így a BUX, mely továbbra is a negyedik legjobban teljesítő index a világon, régióbeli társai mögött. A múlt héten ismét friss pénzek érkeztek a pesti parkettre, az árfolyamok a kedvezőtlen külpiaci hangulatban is emelkedni tudtak. A lelkesedés ugyanakkor kissé alábbhagyott, a vételek egyre kevesebb papírra korlátozódtak. A legnagyobb kedvenc maradt az OTP, mely iránt egész héten folyamatos volt az érdeklődés - ennek történelmi csúcs lett az eredménye. A Matáv nem tudott javítani, de amint 1000 forint közelébe esett, újra beléptek a vevők. Ezzel együtt 2 százalék felett esett a papír. A korábban a hosszból többé-kevésbé kimaradt Richtert most felfedezték, közel négy százalékot drágult a papír. A Molt a hét elején még vették, az 5500 forintos csúcsról azonban péntekre 2,2 százalékos heti mínuszba, 5220-ig zuhant vissza.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.