BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A kiskereskedelem segített

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

A várakozásoknál erőteljesebb amerikai kiskereskedelmi adatok optimizmussal töltötték el a befektetőket, s a részvényárak átlagosan 1,5 százalékkal magasabbra kerültek. Főként a technológiai cégek és az olajtársaságok papírjai drágultak.

A Vodafone közel 6, az Infineon több mint 4 százalékkal emelkedett az amerikai hírek hatására, a Philips pedig 5 százalékkal lett drágább. A legnagyobb skandináv biztosító, a Skandia csaknem 8 százalékkal ugrott meg, miután közölte, hogy áprilisi bevételei a vártnál kedvezőbben alakultak. A Vivendit az dobta meg 5 százalékkal, hogy az olasz hatóságok jóváhagyták számára egy helyi tévétársaság, a Stream felvásárlását.

A kiskereskedelmi adatok mellett a vártnál jobb negyedéves eredmény is felkeltette az érdeklődést a Wal-Mart iránt New Yorkban, az áruházlánc részvényei 5 százalékkal drágultak lapzártánkig. A Sears Roebuck 4 százalékkal emelkedett. Hasonló árfolyamnyereséget könyvelhettek el az Intel és a Microsoft részvényesei. A Rába vevői közé tartozó traktorgyártó, a Deere közel 10 százalékkal ugrott meg a várakozásokon felüli eredményei bejelentése után. A WorldCom viszont 20 százalékot zuhant, ugyanis bejelentették, hogy kiveszik az S&P500 indexből.

A kelet-európai tőzsdék közül csak Moszkvában volt nagy a vételi kedv, az index több mint 5 százalékot emelkedett, s 52 hónapos csúcsra jutott.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.