BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Richter: ötéves jog a Biogentől

A Richter Gedeon öt évre kizárólagos marketing-, disztribúciós és forgalmazási jogot kapott a kelet-közép-európai régió országaira a Biogentől egy a sclerosis multiplex gyógyításában alkalmazott szerre, az Avonexre vonatkozóan.

A Richter Gedeon szerezte meg a sclerosis multiplex gyógyításában alkalmazott Avonex nevezetű szerre vonatkozó kizárólagos marketing-, disztribúciós és forgalmazási jogokat a Biogentől. A termék 2001 eleje óta van jelen hazánkban, eddig a Schering volt a Biogen partnere. A Richter ebben az évben néhány millió dolláros árbevételt vár az üzletből, ám a várakozások szerint ez jövőre emelkedhet - mondta lapunknak Beke Zsuzsa, a társaság pr-vezetője. Ez az összeg egyelőre nem képviselne jelentős súlyt a gyógyszeripari társaság árbevételén belül (tavaly 388 millió dollárt realizált a cég), a megállapodás összhangban van azonban a Richter stratégiájával, miszerint a társaság a régiókban a multik előnyös licencpartnere kíván lenni. A kérdésre, nevezetesen hogy várhatóak-e hasonló szerződések, Beke Zsuzsa úgy válaszolt: más készítmény egyelőre nincs napirenden.

A Richter a kelet-közép-európai régió országaiban (Magyar-, Észt-, Lett-, Lengyel-, Oroszországban, Litvániában és Szlovákiában) teríti a biogenetikai úton előállított készítményt, amely egyébként az első ilyen szer a cég termékportfóliójában. Az Avonex a 2002. tavaszi ártárgyalások értelmében az OEP által külön keretből támogatott gyógyszerek között szerepel; a készítmény tehát előre rögzített számú betegnél alkalmazható. Hazánkban a sclerosis multiplexben szenvedők egyötöde kap Avonex-terápiát.

Jelenleg hazánkban négy készítmény van forgalomban ennek a betegségnek a kezelésére.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.