Kimagasló, 14,2 milliárd forint feletti részvényforgalmat bonyolított tegnap a BÉT. A BUX a kezdeti erősödés után a kamatemelés hírére esést mutatott, a kereskedés végén 3,94 százalékos mínuszban, 7965,04 ponton állt.
A négy vezető részvény közül a Richter veszítette a legtöbbet értékéből, a gyógyszerpapírra 16 270 forinton született az utolsó kötés, ami 5,13 százalékos esést jelent. A Matáv részvényeiért 5,01 százalékkal adtak kevesebbet, a záróár 835 forint volt. Az OTP 4,29 százalékot olcsóbbodott, az utolsó kötés 2230 forinton született. A Mol 2,73 százalékos esés után 5350 forinton zárt.
A blue chipeken kívül csak egy papír lépte át a 100 millió forintos forgalmat, a BorsodChem folytatta az előző hetek menetelését és 0,49 százalékkal drágult. A Brau is tovább emelkedett, 2,19 százalékos többlettel, 14 ezer forinton zárt. Az Antenna ugyanakkor 2,94 százalékkal esett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.