BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Értéktőzsdék

Bizonytalan rövid távú kilátások és nagy volatilitás jellemezte a világ tőzsdéit az elmúlt héten. A befektetőket először a dollár gyengülése, majd az emelkedő olajár aggasztotta. Előbbi az európai cégek exportbevételére, utóbbi a vállalatok költségeire, valamint a fogyasztók költekezési kedvére lehet rossz hatással.

Az európai színtéren a FTSE 100 2,3 százalékos esést produkált az elmúlt héten, a CAC 40 4,65, a DAX pedig 7,09 százalékkal alacsonyabban fejezte be a hetet. Az olcsó dollárt és a magas olajárat az európai autóipari és technológiai cégek szenvedték meg leginkább. A lejtmenetet a BMW, a Daimler-Chrysler, a Volkswagen és a Renault vezette a technológiai papírokkal együtt. A heti esés betetőzéseként múlt pénteken a német csipgyártó Infineon 4,9, a holland csipgyártó berendezéseket előállító ASML 3,3, a szórakoztatóelektronikai Thomson 2,4, a Cap Gemini szoftvercég 3,2 százalékot zuhant.

Amerikában a héten napvilágot látott kedvezőtlen híreket pénteken a vegyes makroadatok "dobták meg". A cégek közül az AOL Time Warner médiabirodalom részvényei 2,1 százalékot veszítettek értékükből, miután a társaság bejelentette, hogy beindítja üzenettovábbító rendszeréhez kapcsolódó interaktív játékszoftverét, valamint, hogy eladta 6,8 millió dolláros részesedését a Chinatdotcomban. A Dow Jones 3,3, a S&P 500 3,6, a Nasdaq 5,728 százalékot süllyedt egy hét alatt.

A BÉT a nemzetközi tendenciákat követte az elmúlt héten: 1,54 százalékos eséssel, 9055,98 ponton zárt. A forgalom tovább csökkent, az elmúlt hét nap alatt már csupán 24,6 milliárd forintot tett ki. A Mol a blue chip papírok közül egyedüli nyertesként 0,41 százalékkal drágult. Kismértékű, 0,11 százalékos értékvesztést könyvelhetett el az OTP. A Matáv is lefelé folytatta útját, ezúttal 2,9 százalékot veszített. A Richter a legnagyobb veszteséget elszenvedő likvid papírként 3,7 százalékot esett az elmúlt héten. A kisebb részvények közül a Brau 11 százalékos erősödéssel állította be a csúcsot a 4,62 százalékot javító Antenna Hungária és a 0,86 százalékkal dráguló IEB előtt.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.